Instalacje kanalizacyjne lokalowe

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest systemem połączonych ze sobą elementów, doprowadzających wodę do nieruchomości oraz służących do odprowadzania nieczystości. Wykonanie w sposób fachowy i rzetelny zarówno przyłączy wodnych, jak i kanalizacyjnych pozwala na jej niezawodną i bezawaryjną pracę. Nasza firma MK Instalacje zajmuje się profesjonalnym montażem oraz wymianą instalacji wod-kan w domach prywatnych, jednorodzinnych, jak i lokalach użytkowych czy mieszkalnych. O metodzie wykonania przyłączy warto pomyśleć jeszcze na etapie projektu budowy domu, dzięki temu można uniknąć wysokich kosztów związanych z późniejszym, generalnym remontem. 

Zaplanowanie wymiany lub montażu instalacji wod-kan

Sposób dostarczania wody i odprowadzania ścieków powinien być określony już w planie zagospodarowania przestrzennego danego budynku i potwierdzony w dokumencie zezwalającym właścicielom na budowę. Dzięki temu od razu można podjąć decyzję związaną z rozlokowaniem rur, przyłączy oraz urządzeń sanitarnych. To pozwala również na wybór odpowiednich komponentów, służących do montażu poszczególnych elementów instalacji. 

Instalacje kanalizacyjne w lokalach

Wskutek użytkowania urządzeń sanitarnych, np. umywalki, wanny, prysznica czy toalety wytwarzane są ścieki, które muszą mieć swoje ujście. W lokalach mieszkalnych usytuowanych w blokach odpływy znajdują się zwykle na kilku lub kilkunastu poziomach. Warto też pamiętać, że aby zapewnić bezpieczeństwo całej instalacji, rury kanalizacyjne muszą zostać zamontowane poniżej przewodów elektrycznych oraz gazowych.

Instalacje wod-kan lokalowe wykonywane są przy wykorzystaniu przewodów sztywnych, elastycznych, najczęściej w podłodze, za podwieszanym sufitem lub też za ścianką z płyty karton-gipsowej. Niekiedy montuje się je także bezpośrednio w bruzdach ściennych oraz za listwą przypodłogową.

instalacje kanalizacyjne

 

Do głównych urządzeń kanalizacyjnych montowanych w lokalach mieszkalnych, należą między innymi: syfony, wpusty kanalizacyjne, odpływy, armatura zabezpieczająca oraz rury. Dawniej wykorzystywano przede wszystkim rury żeliwne łączone kielichowo, obecnie do montażu instalacji kanalizacyjnych używa się nowoczesnych rur plastikowych PVC lub z polipropylenu PP. 

Instalacja grawitacyjna

W lokalach wykonuje się zazwyczaj instalację kanalizacyjną, grawitacyjną, uważaną za jedną z najmniej awaryjnych, przez co stosunkowo tanią w eksploatacji. W systemie tym ścieki spływają samoistnie, pod wpływem ciężaru. Aby działała ona sprawnie, należy położyć ją wraz z odpowiednim spadkiem.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Oprócz fachowego montażu zajmujemy się także wykonywaniem dopasowanego do danego budynku projektu instalacji wodno-kanalizacyjnych. Z chęcią doradzamy także najlepsze rozwiązania, które będą opłacalne i wydajne. Dysponujemy niezbędną wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami, uczestniczymy także w licznych szkoleniach, które pozwalają nam wykonywać naszą pracę na coraz wyższym poziomie.

Skontaktuj się z nami