Pompy ciepła | Powietrzne i gruntowe

Oferta

Pompy Ciepła Powietrze Woda
Gruntowe Pompy Ciepła
- montaż i serwis

W dzisiejszych czasem coraz więcej ludzi decyduje się na montaż pompy ciepła, ponieważ ekologia, bez obsługowość i wysoka efektywność energetyczna obniżają koszty eksploatacji budynków.

naszej ofercie znajdziecie Państwo pompy ciepła Powietrze Woda – tak zwane Powietrzne Pompy Ciepła oraz rozwiązania czerpiące energię z gruntu – Gruntowe Pompy Ciepła. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest pompa ciepła powietrze woda, ponieważ sumaryczny koszt zakupu i eksploatacji pozwalają na realne oszczędności. Są to urządzenia, które bez problemu zastępują kotły gazowe i stałopalne. Rozwiązanie to montowane jest w 90% przypadków. Z uwagi na atrakcyjną cenę i bezinwazyjny montaż, powietrzne Pompy Ciepła podbijają świat.

Alternatywą dla pomp powietrze-woda są Gruntowe Pompy Ciepła. Ich największą zaletą jest stabilna praca niezależnie od warunków atmosferycznych oraz możłiwość wykorzystania do pasywnego chłodzenia budynku, czyli przy minimalnym nakładzie energii.  W naszej ofercie zdecydowaliśmy się tylko na najlepsze rozwiązania jakimi są inwerterowe pompy gruntowe marki Bosch. Są to urządzenia o niespotykanej dotąd efektywnosci energetycznej sięgającej nawet 555%. Oznacza to, że z 1kWh prądu otrzymujemy aż 5,55 kWh ciepła. To zdecydowanie wiecej niż w najlepszych pompach powietrze – woda.

Proponowane przez nas pompy ciepła mają bardzo dobre opinie użytkowników i serwisantów, więc i Państwo będziecie zadowoleni.

Wszystkie oferowane przez nas urządzenia objęte są gwarancją producentów, którzy zapewniają niezależny serwis i szybką dostępność części zamiennych. Nasza firma jest autoryzowanym serwisem pomp ciepła Atlantic, Ferroli, Bosch, Panasonic oraz Immergas

Jak działa pompa ciepła Powietrze Woda?

Pompy ciepła Powietrze Woda to innowacyjne urządzenia, które wykorzystują energię z powietrza, głównie do ogrzewania wnętrz domów lub budynków użyteczności publicznej ale również do grzania wody użytkowej CWU. Sprzęt ten należy do najpopularniejszych źródeł energii odnawialnej, przyjaznej środowisku. Energia czerpana z natury wykorzystywana jest do ogrzewania, ale także i chłodzenia pomieszczeń, np. w lecie.

Warto wiedzieć, że pompa ciepła Powietrze Woda składa się z kilku znaczących elementów: sprężarki, zaworu rozprężnego, parownika i skraplacza. Wewnątrz układu tego urządzenia znajduje się krążąca ciecz nazywana czynnikiem chłodniczym. W parowniku – jednostce zewnętrznej doprowadzana jest ona do wrzenia w niskiej temperaturze, dzięki powietrzu owiewającemu parownik lub glikolowi w pompach gruntowych. Pobrane z dolnego źródła ciepło sprawia, że ciecz zamienia się w Gaz. Następnie czynnik trafia do sprężarki, która podnosi nam ciśnienie gazu, a co za tym idzie sprawia, że nabiera on temperatury. Gorący Gaz trafia do skraplacza, w którym energia cieplna jest przekazywana do instalacji grzewczej. Ochłodzony przez skraplacz gaz znów zmienia stan skupienia na ciekły i w tej fazie wraca do jednostki zewnętrznej, gdzie na zaworze rozprężnym spada jego ciśnienie i temperatura. Od tego momentu proces zachodzi od początku – zimny gaz jest ogrzewany w parowniku itd…

Jeśli pompa ciepła Powietrze Woda jest planowana w domu lub innym budynku wybudowanym dużo wcześniej, w którym następuje wymiana źródła ciepła, śmiało można ją podłączyć do istniejących już urządzeń. Sprzęt ten montuje się zarówno do instalacji podłogowych jak i tradycyjnych grzejników. Jedyny warunek, to maksymalna wymagana temperatura w układzie CO. Wysokotemperaturowa pompa ciepła jest w stanie zapewnić wodę grzewczą o temperaturze 65stC, co w wiekszosci przypadków w zupełności wystarcza do utrzymania komfortu w domu nawet prrzy silnych mrozach.

Pompy ciepła - nasza oferta

W naszej ofercie znajdziecie Państwo Pompy Ciepła Powietrze – Powietrze czyli klimatyzatory z funkcją grzania, Powietrze – Woda oraz Gruntowe. Prowadzimy sprzedaż, pomp ciepła takich firm jak: Atlantic Group, Bosch (Junkers), Buderus, Nibe, Ferroli, Panasonic

Powietrze pompy ciepła są świetną  alternatywą dla tradycyjnych, czyli gruntowych pomp. Ponadto jest to rozwiązanie znacznie tańsze oraz łatwiejsze w podłączeniu. Praca pompy ciepła Powietrze Woda jest bardzo wydajna a co za tym idzie niewielkim kosztem szybko ogrzejecie Państwo swój dom lub budynek firmowy oraz wodę użytkową w obiekcie. Współczesne Powietrzne Pompy Ciepła osiagają sCOP na poziomie 450% i więcej w przypadku pomp z R290 co oznacza klasę energetyczną A+++.

Coraz powszechniej urządzenia te wykorzystywane są również po to, by zoptymalizować koszty ogrzewania domu. Odchodząc od tradycyjnych rozwiązań, czyli m.in. ogrzewania obiektu kotłem grzewczym, możecie Państwo nie tylko przyczynić się do wsparcia środowiska i zniwelować emisję szkodliwych gazów do atmosfery, ale także obniżyć znacznie rachunki za ogrzewanie. Pompa ta to niezależne źródło ciepła w całym domu, które pozwala na zoptymalizowanie domowego lub firmowego budżetu. Jest to jedne z nielicznych źródeł ciepła, które można w prosty sposób zbilansować instalacją fotowoltaiczną o niewielkiej mocy. Należy dodać iż praca pompy ciepła bez fotowoltaiki to nadal jedno z tajtańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Dodatkowo korzystając z programów “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd” lub “Moje Ciepło”  możemy znacznie obniżyć nakłady inwestycyjne na montaż lub wymianę źródła ciepła

Pracuj z najlepszymi

Zalety montażu Pomp Ciepła Powietrze Woda

Pompy ciepła Powietrze Woda są urządzeniami, które  pasują zarówno do budynków już istniejących, jak i nowopowstałych. Cechuje je zatem uniwersalność oraz szybkość montażu, który zajmuje zwykle jedynie dwa – trzy dni. Nie trzeba przekopywać całego terenu wokół obiektu, aby wykonać instalację, jak ma to miejsce w przypadku pomp gruntowych z wymiennikiem poziomym, lub wykonoywać kosztownych prac z związanych z odwiertami dolnego źródła. 

Bardzo ważną zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że nie trzeba tego sprzętu czyścić, myć, czy poświęcać swojego czasu na to, by je uruchomić, gdyż włącza się je jednym kliknięciem i wymagają tylko jednego przeglądu w roku. W przypadku stosowania tradycyjnych rozwiązań np. kotłów na węgiel, zwykle trzeba liczyć się z koniecznością samodzielnego rozpalania ognia. Licznymi pracami konserwacyjnymi i dużą iloscią brudu w otoczeniu. Natomiast pompy ciepła Powietrze Woda są urządzeniami bezobsługowymi. 

Co istotne, są to także urządzenia długożywotne. Sprzęt ten działa bezawaryjnie przez praktycznie dwie dekady, dzięki temu nie muszą Państwo obawiać się ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Jeśli mają Państwo pytania, z chęcią odpowiemy na wszystkie wątpliwości. Służymy także doradztwem i pomocą w wyborze.

Zapraszamy klientów z całego województwa łódzkiego, miedzy innymi z miast:
Pabianice, Konstantynów Łódzki, Sieradz, Łask, Zgierz, Łowicz