Centrala wentylacyjna - Rekuperator

Depositphotos

Oferta

Centrala wentylacyjna – co to?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest centrala wentylacyjna. Centralę wentylacyjną określić możemy jako serce instalacji wentylacyjnej. To niewielka skrzynka, która odpowiada za obróbkę powietrza ‒ jego tłoczenie, oczyszczanie,  podgrzewanie, chłodzenie.

Centrale wentylacyjne mogą odzyskiwać ciepło oraz chłód z instalacji wywiewnej i przekazywać je do nawiewu. Takie centrale  nazywamy rekuperatorami. 

Centrale wentylacyjne – zalety

Instalacja wentylacyjna sprawi, że komfort korzystania z danego pomieszczenia znacznie wzrośnie. Jak to możliwe? 

  • Dzięki centrali wentylacyjnej zanieczyszczone, zużyte powietrze na bieżąco będzie wymieniane na świeże. Z pomieszczenia znikną nieprzyjemny zapach i zaduch.
  • Otwieranie okna, a co za tym idzie, wychładzanie pomieszczenia i straty energii cieplnej, nie będzie już konieczne.  
  • Centrale wyposażone są w wysokiej jakości filtry, które usuwają z powietrza  kurz, bakterie, roztocza i inne zanieczyszczenia
  • Wymiennik obrotowy w urządzeniu sprawia, że znacząco zmniejsza wysuszanie powietrza w budynku.

Świeże, czyste powietrze z pewnością przyczyni się do lepszego samopoczucia, a ponadto, do lepszego zdrowia. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu poskutkuje natomiast bólem głowy, rozdrażnieniem i kiepskim nastrojem.

Centrale wentylacyjne ‒ zastosowanie

Liczne zalety wentylacji przyczyniają się do zwiększenia jej popularności. W końcu montując instalację, zyskujemy nie tylko świeże powietrze, ale też lepiej się czujemy, wydajniej pracujemy, a odpoczynek jest przyjemniejszy. 

Wszystko to sprawia, że instalacje montowane są zarówno w domach prywatnych, jak również w biurach i firmach o różnym profilu działania. 

Wymiennik obrotowy sorbcyjno-entalpiczny ze złożem zeolitowym

Pracuj z najlepszymi

Centrala z odzyskiem ciepła – rekuperacja

Jak działa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła? Do zadań takiej instalacji należy usuwanie zanieczyszczonego powietrza oraz zapewnienie świeżego i czystego. Co więcej, w przypadku rekuperacji z odprowadzanego na zewnątrz powietrza odzyskiwane jest ciepło. Następuje tutaj przekazanie energii cieplnej pomiędzy powietrzem świeżym i zużytym,  dzięki czemu nawiewane do obiektu powietrze jest ogrzewane, a my możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu. 

Oferta

Montaż instalacji wentylacyjnych ‒ nasza oferta

Zakres naszych usług obejmuje projekt i montaż instalacji wentylacyjnych. Zapewniamy kompleksową realizację, począwszy od wyboru najlepszego w danym przypadku rozwiązania, po fachowy montaż i uruchomienie instalacji. Zespół naszych fachowców zadba o każdy szczegół i o to, by inwestor był w pełni zadowolony z efektów.

Rekuperatory na których pracujemy to urządzenia z górnej półki w przystępnej cenie. Posiadają wymiennik obrotowy, który sprawia, że rekuperator jest odporny na niskie temperatury powietrza zewnętrznego. Rozbudowana automatyka pozwala na lepsze sterowanie a co za tym idzie mamy możliwość lepiej dostosować jednostkę do warunków domowych. 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących centrali wentylacyjnych, kosztorysu, czasu realizacji, zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy do współpracy!