MK Instalacje - Artykuły

Najlepsze rekuperatory – na co zwrócić uwagę?

Rekuperacja to system, który zyskuje na popularności wraz z rosnącą świadomością użytkowników. Wiemy już bowiem, że rekuperacja pozwala na stałą wentylację poszczególnych pomieszczeń, przy czym nie zachodzi jednoczesna utrata ciepła, niezależnie od temperatury na zewnątrz i możliwości naturalnego wentylowania.

Dlaczego rekuperacja?

Najlepsze rekuperatory przydadzą się w każdym domu. Każde pomieszczenie wymaga wentylacji. W domach gdzie mamy zamontowany system rekuperacji w oparciu o najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania, Rekuperatory poza odzyskiem ciepła mają funkcję osuszania powietrza latem a nawilżenia go zimą a wszystko dla naszego codziennego komfortu. W domach energooszczędnych, gdzie okna i drzwi są dobrze uszczelnione, może powstawać szkodliwe dla ludzkiego samopoczucia podciśnienie. Pojawiają się m.in. bóle głowy. Dodatkowym ryzykiem jest również wilgoć, która może pojawić się np. w okolicach kuchenki i płyty grzewczej w trakcie ich użytkowania.

Rekuperacja daje możliwość skutecznego i bieżącego wentylowania pomieszczeń. Dzięki temu każdego dnia możemy poczuć się luksusowo we własnym domu.

Nie wiesz jak zacząć?

Skontaktuj się z nami na darmową konsultację

Zobacz też:

Sucha podłogówka

Łódź, Kraków, Wrocław czy Warszawa – w dużych aglomeracjach miejskich istnieje problem zanieczyszczonego powietrza w związku z bardzo starymi i mało efektywnymi systemami ogrzewania. Warto

Read More »

Fakty i mity na temat ekologicznego ogrzewania

W ostatnim czasie coraz więcej Polaków ogrzewa dom przy wykorzystaniu ekologicznego ogrzewania, czyli systemów grzewczych wykorzystujących OZE i nieemitujących dwutlenku węgla do atmosfery. Głównym urządzeniem grzewczym

Read More »