Instalacje gazowe ziemne

Zainteresowanie gazem ziemnym jest bardzo duże, nic więc dziwnego, że właściciele domów jednorodzinnych coraz chętniej podłączają się do sieci gazowej. Wynika to z wielu zalet używania instalacji gazowych, takich jak oszczędność czasu i miejsca, komfort użytkowania oraz czystsze powietrze.

gaz ziemny
Przydomowy zbiornik z gazem ziemnym

 

Montaż instalacji gazowych ziemnych

Nasza firma powstała zarówno z troski o środowisko, jak i z zamiłowania do odnawialnych źródeł energii. Zajmujemy się dlatego nie tylko wykonywaniem instalacji wodnych, kanalizacyjnych, ogrzewania, wentylacji, lecz także gazowych.

Decydując się na podłączenie do sieci gazowej, powinno się pamiętać o tym żeby zlecić projekt i montaż instalacji specjalistom, którzy posiadają nie tylko niezbędne doświadczenie i umiejętności, lecz także uprawnienia.

Montaż instalacji najlepiej przeprowadzać w budynkach znajdujących się w stanie surowym, ponieważ umożliwia to ukrycie wszystkich rur grzewczych oraz sprawne porozprowadzanie ogrzewania podłogowego. Zanim przejdzie się do zamontowania rur, najpierw wyznacza się miejsca ich podłączenia, a także punkty zawieszenia grzejników. Należy również ustalić linię przebiegu przewodów, po to by instalacja mogła działać prawidłowo i bez żadnej awarii.

 

Na czym polega montaż instalacji gazowej?

Proces montowania instalacji gazowej złożony jest z kilku etapów:

  1. Wykonanie projektu

Zanim przejdzie się do prac montażowych, należy wykonać projekt instalacji gazowej.

  1. Złożenie wniosku

Osoby, które dopiero planują postawienie domu, powinny złożyć wniosek o pozwolenie na budowę z dołączonym wykresem wewnętrznej instalacji. W przypadku budynków już istniejących, należy złożyć wniosek z gotowym projektem instalacji oraz mapką poglądową.

  1. Montaż instalacji

Ostatnim etapem jest montaż instalacji gazowej przez wyspecjalizowaną ekipę.

 

Dlaczego warto się zdecydować na instalację gazową ziemną?

Instalacje gazowe to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych, na które decyduje się coraz więcej osób. Wszystko za sprawą jej zalet. Wśród najważniejszych korzyści zdecydowania się na tę formę ogrzewania domu, należy wymienić komfort. Instalacja gazowa w porównaniu do instalacji zasilanych paliwem stałym, nie wymaga obsługiwania pieca oraz dokładania do niego opału. Wystarczy go odpowiednio zaprogramować, aby móc się cieszyć stałym dostępem do gorącej wody oraz ciepłem.

Chociaż koszt ogrzewania domu jest zależny od wielu czynników, takich jak izolacyjność budynku, wydajność urządzenia czy taryf, instalacje gazowe to opłacalne, ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala zredukować miesięczne wydatki związane z ogrzewaniem budynku. W przypadku instalacji grzewczych elektrycznych bądź zasilanych węglem czy drewnem ponoszone koszty często są zdecydowanie wyższe.

Decydując się na instalację gazową ziemną nie trzeba się martwić o zamawianie opału, o wygospodarowanie miejsca jego przechowywania oraz o popiół, który powstaje w wyniku spalania m.in. węgla.

Gaz należy do grupy ekologicznych paliw, dlatego osoby, którym zależy na środowisku naturalnym, powinny rozważyć między innymi montaż bezobsługowej kotłowni gazowej jak i kotłowni w której możemy usytuować pompę ciepła.

Skontaktuj się z nami