O Nas

Projektujemy i wykonujemy instalacje elektryczne, wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania z wykorzystaniem ekologicznych źródeł ciepła.

MK Instalacje jest firmą która powstała z pasji do budownictwa energooszczędnego

Wybudowałem już dwa domy na swój użytek i każdy z nich mnie czegoś nauczył, rozwiązania które proponuje klientom w większości sprawdziłem na własnej skórze.  Gdy stawiałem pierwszy drewniany dom, sąsiedzi nie potrafili zrozumieć, czemu niema w nim komina, było to dla nich irracjonalne, dzisiaj coraz rzadzej spotykam się z taką reakcją choć nadal wiele osób nie wierzy, że może być ciepło przy zerowej emisji CO2 i czarnego dymu z komina… 

Drugi dom powstał niedawno, a jego roczny koszt eksploatacji jest porównywalny z kwartalnym czynszem w blokach na Łódzkich osiedlach!!!

Założeniem mojej firmy jest obniżanie do możliwego minimum kosztów eksploatacji budynków nowych jak i istniejacych. 

Naszym celem jest łączenie nowoczesnych i energooszczędnych instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak fotowoltaika oraz ciepło geotermalne. Należy pamięć, że budowa domu to dopiero początek wydatków, koszt eksploatacji budynku w pierwszych 10 latach potrafi pochłąnąć 10-20% wartości nieruchomości. Tych kosztów można łatwo uniknąć, budując energooszczędnie, minimalny wzrost kosztów inwestycji pozowli uniknąć kosztownych wydatków eksploatacyjnych.

Naszą misja jest zapewnienie komfortu użytkowania budynku nie tylko finansowego, ale i zapewnienia najbardziej przyjaznych warunków do życia i odpoczynku.
Dlatego też oferujemy kompleksowe wykonywanie wszystkich instalacji wewnętrznych w budynkach, od kanalizacji, po systemy bezpieczeństwa i automatykę budynkową. Staramy się przy tym zapewnić atrakcyjne ceny wykonywanych przez nas usług z zastosowaniem produktów najwyższej jakości.

W pełni popieramy program “Czyste Powietrze” zachęcamy do korzystania z dofinansowań i wymiany źródeł ciepła na nowe oraz termomodernizacji budynków, tak aby zredukować emisję CO2 i szkodliwych substancji do atmosfery.

Czyste Powietrze

Pomagamy w składaniu wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej