Instalacje gazowe

Depositphotosasdasd

Oferta

Instalacje gazowe wewnątrzbudynkowe - naprawa, serwis, instalacja

Instalacja gazowa w budynku musi zostać zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Co więcej, montażem powinna zająć się wykwalifikowana i doświadczona firma, której pracownicy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. W ramach naszej oferty zajmujemy się montażem, naprawą oraz serwisowaniem instalacji gazowych wewnątrzbudynkowych. Odpowiadamy na potrzeby klientów, stale rozwijamy nasze umiejętności, a także gwarantujemy bezpiecznie wykonanie przyłącza.

Wewnętrzna instalacja gazowa musi zostać podłączona z dużą precyzją. Do prac montażowych wykorzystuje się zwykle rury stalowe, gwintowane, bez szwów, które uszczelniane są w miejscach połączeń. Sprawdzą się również rury miedziane, lutowane. Warto wspomnieć, że wszystkie materiały, które wykorzystywane są do wykonania instalacji gazowych wewnątrzbudynkowych muszą być dopuszczone do montażu na terenie Polski. Dysponujemy wyłącznie sprawdzonym sprzętem, podczas wykonywania prac używamy tylko atestowanych produktów, które mają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Instalacja gazowa (wewnątrzbudynkowa) w środku budynku

Przewody gazowe, które podłącza się wewnątrz budynku prowadzone są po wierzchu ścian. Kable te muszą omijać pomieszczenia, w których przebywają na co dzień ludzie. Umieszcza się je najczęściej w wyżej wspomnianych, stalowych rurach bez szwu.

Co ciekawe, instalacji gazowej nie wolno montować, między innymi w kanałach wentylacyjnych. Należy pamiętać, że rur stalowych nie można poprowadzić, między innymi przez stopy fundamentowe oraz pod fundamentami. Każdorazowo, muszą zostać one umieszczone natomiast nad innymi instalacjami, np. elektryczną, w celu zapewnienia bezpieczeństwa budynkowi i mieszkańcom. 

instalator
Depositphotosasdasd

Pracuj z najlepszymi

Montaż odbiorników gazu

Sposób i miejsce montażu odbiorników gazu zależy wyłącznie od rodzaju odbiornika. Inny sprzęt montuje się w przypadku, np. kuchenek gazowych, a inny dla kotłów grzewczych, czy podgrzewaczy. Po zamontowaniu instalacji gazowej wewnątrzbudynkowej przeprowadzamy próbę szczelności wszystkich elementów instalacji, dzięki temu nasi klienci mają pewność, że urządzenia są sprawne i bezpieczne.

Warto wspomnieć, że sposób wykonania instalacji gazowej wewnątrzbudynkowej oraz użyte materiały, mają niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczne użytkowanie gazu w budynku. Rozsądnie zatem zdecydować się na współpracę z polecaną firmą. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonaniem przyłączy gazowych do kontaktu z nami.