Fotowoltaika

Fotowoltaika-768x512
3

Oferta

Sposób na ograniczenie domowych rachunków

Zastanawiasz się jak obniżyć swoje rachunki za „prąd”, wszystkich przeraża perspektywa nadchodzących podwyżek cen energii elektrycznej, a bez niej ciężko wyobrazić sobie nasze życie.

Proponujemy ograniczyć rachunki do możliwego minimum i zostać Prosumentem. Kto to taki? To każdy, kto zdecydował się produkować energię elektryczną z OZE na własne potrzeby, a jej niewykorzystaną część magazynuje w sieci dostawcy. Co więcej za usługę magazynowania zapłacimy również prądem, dostawca potrąci nam 20% oddanej energii za jej przechowanie (30% jeśli nasza instalacja przewyższy 10kW)

Fotowoltaika - nasza oferta

Klienci często zadają sobie pytanie, czy mnie na to stać, kiedy to się zwróci, itd… Odpowiedź zależy od naszego podejścia do rachunków i zobowiązań. Najprostsza opcja finansowania mikro elektrowni, to pożyczka gotówkowa lub kredyt celowy.

Można skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez banki na ten cel lub z jednego z rządowych programów. Polecamy przeanalizować swoje wydatki na energię i zamienić je na ratę kredytu. Państwa zysk jest prosty, pomimo wzrostu cen prądu rata pożyczki zostanie stała, a pewnego dnia spłacone zobowiązania pozwolą oszczędzać.

Producenci instalacji fotowoltaicznych zapewniają 80% sprawności instalacji po 25 Latach. Średni czas zwrotu inwestycji wykonywanych przez naszą firmę to 6,5 roku.

pexels-los-muertos-crew-8853537-min

Dlaczego warto zdecydować się na montaż fotowoltaiki?

Systemy fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze. Z roku na rok montuje się więcej paneli słonecznych, a koszty inwestycji maleją. Nie da się ukryć, że pozyskiwanie prądu przy wykorzystaniu OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) ma bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim można znacząco obniżyć rachunki za użytkowanie energii elektrycznej, gdyż korzysta się z własnej mikroelektrowni  fotowoltaicznej i stąd czerpie się prąd.

Kolejną, znaczącą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że montując system fotowoltaiczny u siebie w domu lub w firmie, wspierasz ekologię. Prąd pozyskiwany jest w sposób naturalny, panele pobierają energię ze słońca. Co więcej, nie emitujesz również nieprzyjaznych substancji do środowiska, dlatego ograniczasz zimą ilość smogu. Jest to zatem świetnie rozwiązanie, które z biegiem lat pozwoli dość mocno oczyścić powietrze wokół nas.

Korzystając z licznych dofinansowań i kredytów z niskim oprocentowaniem, możesz bardzo szybko zakupić wszystkie produkty wchodzące w skład systemu fotowoltaicznego, zamówić montaż i w niedługim czasie rozpocząć użytkowanie. Fotowoltaika nie nadwyręży zatem Twojego budżetu domowego, co więcej, taka instalacja bardzo szybko się zwraca. Szacuje się, że po mniej więcej 6 latach następuje zwrot kosztów inwestycji w przypadku właścicieli domów prywatnych, którzy decydują się na montaż niewielkiej elektrowni.

Co więcej, montując odpowiednią instalację fotowoltaiczną, możesz też podpisać umowę ze swoim dostawcą prądu. Kontrakt ten pozwoli Ci na magazynowanie nadwyżek prądu wyprodukowanych przez Twoją instalację i wykorzystanie ich w momencie gorszej pogody, np. w zimie. Jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli instalacji typowo domowych, którzy korzystają z elektryczności na co dzień.

Opis działania

Instalacja fotowoltaiczna - jak działa?

Działanie systemu fotowoltaicznego jest w zasadzie bardzo proste. Podstawowymi elementami fotowoltaiki są urządzenia: panele montowane na dachu lub na gruncie oraz inwerter. Moduły pobierają energię ze słońca, która przekazywana jest przez nie pod postacią prądu stałego do inwertera. Sprzęt ten przekształca prąd stały w prąd zmienny, który jest w stanie płynąć w gniazdkach i zasilać urządzenia elektryczne w domu. Koniecznie jest także zabezpieczenie przeciwnapięciowe, które ochroni cały system przed wyładowaniami i przepięciami prądu. Niestety, przepięcia mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu, stąd tak istotny jest montaż tego zabezpieczenia. Ponadto fotowoltaika składa się z urządzeń dodatkowych, które wspomagają jej pracę i ułatwiają montaż poszczególnych elementów.

Jaki system fotowoltaiczny warto zamontować?

Jednym z popularniejszych systemów jest tzw. on-grid, który pozwala na współpracę instalacji z dostawcą.

Ten rodzaj fotowoltaiki warto zamontować, np. w domu, gdzie na co dzień wykorzystuje się energię elektryczną. Jest polecany również właścicielom przedsiębiorstw. System off-grid nie pozwala natomiast na współpracę z dostawcą, są to jednak instalacje, które montuje się wraz z akumulatorami.

Urządzenia te pozwalają w niewielkich ilościach na magazynowanie energii. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi, np. o domki letniskowe.

Jeśli chcesz zamontować u siebie system fotowoltaiczny, zachęcamy do kontaktu. Nasz profesjonalny zespół doradzi Ci i omówi z Tobą wszystkie szczegóły projektu.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!