MK Instalacje - Artykuły

Sucha podłogówka

Łódź, Kraków, Wrocław czy Warszawa – w dużych aglomeracjach miejskich istnieje problem zanieczyszczonego powietrza w związku z bardzo starymi i mało efektywnymi systemami ogrzewania. Warto zatem termomodernizować budynki, a dzięki temu oszczędzać i korzystać z wygodnego ogrzewania.

Sucha podłogówka to rozwiązanie zarówno dla nowych nieruchomości, jak i tych, które wymagają termomodernizacji. Uponor Siccus, czyli system suchego ogrzewania podłogowego jest niezwykle prosty i czysty w montażu. Atutem jest również oszczędność czasu – po tego rodzaju instalacji można chodzić od razu.

W ramach posadzki wykorzystywane są płyty cementowo-włóknowe lub gipsowo-włóknowe. Sam system składa się z czterech zaledwie elementów:

  • Płyta styropianowa;
  • Płyta promieniująca;
  • Rura grzewcza;
  • Folia PE.

Sama konstrukcja jest niezwykle lekka, dzięki czemu szybciej następuje reakcja na zmiany temperatury. Styropianowa płyta, która jest częścią systemu, jest specjalnie wyprofilowana i łatwa w przycięciu na wymiar. To doskonałe rozwiązanie zarówno do nowych, jak i starszych nieruchomości.

Nie wiesz jak zacząć?

Skontaktuj się z nami na darmową konsultację

Zobacz też:

Sucha podłogówka

Łódź, Kraków, Wrocław czy Warszawa – w dużych aglomeracjach miejskich istnieje problem zanieczyszczonego powietrza w związku z bardzo starymi i mało efektywnymi systemami ogrzewania. Warto

Read More »

Fakty i mity na temat ekologicznego ogrzewania

W ostatnim czasie coraz więcej Polaków ogrzewa dom przy wykorzystaniu ekologicznego ogrzewania, czyli systemów grzewczych wykorzystujących OZE i nieemitujących dwutlenku węgla do atmosfery. Głównym urządzeniem grzewczym

Read More »