MK Instalacje - Artykuły

Nowe modele pomp ciepła z 2020/2021

Każdy, kto decyduje się na budowę nowego domu, powinien rozważyć również montaż urządzeń typowo ekologicznych, które przyczyniają się do wsparcia środowiska. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem, które zastępuje tradycyjne ogrzewanie w domu, jest funkcjonalna pompa ciepła. To łatwe w obsłudze urządzenie należy do OZE, energię czerpie z natury: powietrza, gruntu, wody powierzchniowej lub podziemnej. Co można powiedzieć o funkcjonalnych pompach? Jakie są zalety tego urządzenia? Na jakie nowe pompy warto się zdecydować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Pompy ciepła – funkcjonalne urządzenia

Pompy ciepła są urządzeniami montowanymi najczęściej w nowo powstałych domach lub budynkach, które przeszły generalny remont. Jest to sprzęt służący do ogrzewania domu. Zwykle wykorzystuje się go tam, gdzie nie można podłączyć ogrzewania gazowego lub też w budynkach, których właściciele stawiają na energooszczędność.

Urządzenia te działają w bardzo prosty sposób. Pobierają energię z natury: z powietrza, wody lub grunty, w zależności od modelu. Niezwykle popularne są w ostatnim czasie powietrzne pompy ciepła, gdyż ich montaż jest dość łatwy, a praca naprawdę wydajna.
 

Popularność pomp ciepła

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach montaż pomp ciepła mocno się spopularyzował. Właściciele budynków często decydują się stworzyć spójnie działający system urządzeń OZE. Pompa ciepła może bezawaryjnie współpracować z systemem fotowoltaicznym. Dzięki temu staje się w pełni ekologicznym urządzeniem. Co więcej, zakup pompy ciepła co roku jest niższy, dlatego sprzęt ten jest niewątpliwą konkurencją dla tradycyjnych kotłów grzewczych. Warto dodać też, że podczas pracy pompy nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych związków, a także są stosunkowo łatwe w obsłudze, wystarczy je podłączyć i zaprogramować. Producenci oceniają żywotność pomp ciepła na mniej więcej 50 lat, sam montaż zwraca się natomiast już po kilku latach. Jest to zatem niezwykle korzystne rozwiązanie!

Nowe modele pomp ciepła

Jaką pompę ciepła wybrać? Przede wszystkim warto kupić odpowiedni model od sprawdzonego producenta, który działa w branży klimatyzacyjnej od wielu lat. Drugim niezwykle ważnym aspektem jest zakup sprzętu u polecanego instalatora, który oferuje również usługi montażu i serwisu. Z pewnością wartym uwagi modelem pompy ciepła jest najnowszy sprzęt od firmy Atlantic, wyprodukowany w 2020 roku.

Pompa Ciepła Atlantic Alfea Extensa Ai DUO 8 R32 A+++., czyli Pompa Powietrze Woda Split z ekologicznym czynnikiem R32 jest urządzeniem, które cechuje się klasą energetyczną A+++ dla 35 o C i A++ dla 55 o C. Dzięki zdecydowaniu się na ten sprzęt można uzyskać aż 45% dofinansowania do montażu pompy. Jest to naprawdę sporo, a co więcej, pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Warto również wspomnieć, że urządzenie to ma niezwykle cichy agregat, dzięki czemu redukuje poziom szumów o 12 db. Co więcej, pompa ta została wyposażona też w tryb cichej pracy, co pozwala jej ograniczyć nieco moc w nocy, czyli w momencie braku dużego zapotrzebowania na ciepło.

Niezwykle popularne w obecnym sezonie 2020/2021 są nadal Pompy Ciepła firmy Bosch Termotechnika. Urządzenia o zróżnicowanych mocach i temperaturach czynnika grzewczego. Można je programować na wiele sposobów, a dzięki obecnym sterownikom pokojowym z wbudowanym czujnikiem wilgotności, wykorzystać, między innymi do chłodzenia powietrza w budynku, np. latem.

Spopularyzowanie się urządzeń grzewczych, jakimi są pompy ciepła sprawiło, że na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli. Na uwagę na pewno zasługują pompy firmy Atlantic, a także najnowszy model Alfea Extensa Ai DUO 8 R32 A+++, który został wyposażony w niezwykle cichy agregat. Na pewno warto zdecydować się również na zakup pomp ciepła marki Bosh Termotechnika. Jest to sprzęt o zróżnicowanej mocy grzewczej, dzięki czemu każdy może zakupić odpowiednią pompę dostosowaną do swoich potrzeb.

Nie wiesz jak zacząć?

Skontaktuj się z nami na darmową konsultację

Zobacz też:

Sucha podłogówka

Łódź, Kraków, Wrocław czy Warszawa – w dużych aglomeracjach miejskich istnieje problem zanieczyszczonego powietrza w związku z bardzo starymi i mało efektywnymi systemami ogrzewania. Warto

Read More »

Fakty i mity na temat ekologicznego ogrzewania

W ostatnim czasie coraz więcej Polaków ogrzewa dom przy wykorzystaniu ekologicznego ogrzewania, czyli systemów grzewczych wykorzystujących OZE i nieemitujących dwutlenku węgla do atmosfery. Głównym urządzeniem grzewczym

Read More »