Ogrzewanie podłogowe Pabianice - komfort cieplny i oszczędność

Ogrzewanie podłogowe to system ogrzewania, w którym ciepło jest przekazywane do pomieszczenia za pomocą rozprowadzonych w podłodze rur lub mat / przewodów grzewczych. Jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród osób budujących nowe domy, jak i tych, którzy planują modernizację starych budynków.

Zalety ogrzewania podłogowego

Tak zwana “podłogówka” ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to rozwiązanie tak chętnie wybierane. Do najważniejszych zalet ogrzewania podłogowego należą:

  • Komfort cieplny – ogrzewanie podłogowe zapewnia równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu.
  • Oszczędność energii – ogrzewanie podłogowe jest bardzo wydajne. Dzięki temu pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 20-30%.
  • Elastyczność – ogrzewanie podłogowe można zastosować w każdym rodzaju pomieszczenia, niezależnie od jego kształtu czy wielkości. Rezygnacja z grzejników ściennych pozwala łatwiej zaaranżować nawet małe przestrzenie.

Łatwość montażu – ogrzewanie podłogowe można zamontować w każdym domu, niezależnie od jego wieku.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje ogrzewania podłogowego:

  • Ogrzewanie podłogowe wodne – jest to najpopularniejszy rodzaj ogrzewania podłogowego. W tym systemie ciepło jest wytwarzane przez pompę ciepła lub kocioł centralnego ogrzewania i przekazywane do rur lub mat grzejnych za pomocą wody.
  • Ogrzewanie podłogowe elektryczne – w tym systemie ciepło jest wytwarzane przez grzałki elektryczne, które są rozmieszczone w rurach lub matach grzejnych.
  • Suche ogrzewanie podłogowe – sucha podłogówka to system ogrzewania podłogowego, w którym elementy grzejne (rury) są ułożone na istniejącej wylewce lub stropie w styropianie z rowkami i płytami promieniującymi. W suchej podłogówce nie ma konieczności wykonywania wylewki betonowej. Można układać panele bezpośrednio na warstwie folii pokrywającej styropian systemowy lub wykonać warstwę suchego jastrychu z płyt cementowo włóknowych lub gipsowo włóknowych.

MK Instalacje – montaż i serwis ogrzewania podłogowego w Pabianicach

Firma MK Instalacje oferuje kompleksowe usługi związane z ogrzewaniem podłogowym w Pabianicach. Oferujemy:

  • Dobór odpowiedniego systemu ogrzewania podłogowego – na podstawie analizy potrzeb klienta dobieramy odpowiedni system ogrzewania podłogowego, który będzie spełniał jego oczekiwania.
  • Montaż ogrzewania podłogowego – nasi wykwalifikowani specjaliści wykonują montaż ogrzewania podłogowego zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
  • Serwis ogrzewania podłogowego – zapewniamy serwis i naprawy ogrzewania podłogowego, aby zapewnić jego prawidłowe działanie przez wiele lat.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.