Stacje Mieszkaniowe Uponor

Stacje mieszkaniowe Uponor – nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie dopasowane do wymagań Twojego projektu

Produkty Uponor tworzone są z myślą o środowisku i ograniczeniu zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka. W tę koncepcję idealnie wpisują się zdecentralizowane urządzenia grzewcze Uponor Combi Port oraz Uponor Aqua Port, które minimalizują ilość zużytej energii poprzez przygotowywanie ciepłej wody tylko w przypadku wystąpienia zapotrzebowania oraz dystrybucji energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia.

Do głównych zalet stacji mieszkaniowych Uponor należy zaliczyć możliwość indywidualnych konfiguracji urządzeń grzewczych, energooszczędność oraz wyjątkową dbałość o higienę.

Stacje mieszkaniowe Uponor mogą zostać dowolnie skonfigurowane i dopasowane do potrzeb projektu. Uponor zapewnia szybką i łatwą instalację oraz dostarczenie stacji na teren budowy.

Dzięki zastosowaniu stacji mieszkaniowych Uponor możemy mieć pewność, że ciepła woda użytkowa jest higieniczna, bezpieczna i wolna od flory bakteryjnej, np. bakterii Legionella. Przepływowy podgrzew wody w lokalu oraz przygotowywanie ciepłej wody tuż obok punktu poboru znacząco zmniejsza rozmiar instalacji ciepłej wody użytkowej, a co za tym idzie – również środowiska rozwoju bakterii.

Rozwiązania Uponor Combi Port oraz Aqua Port nie wymagają zasobnika ciepłej wody, ani systemu do jej dystrybucji i cyrkulacji – potrzebują jedynie podłączenia zasilania do centralnego układu ogrzewania. Dzięki temu zapewniają:

  • Niższe koszty inwestycyjne i eksploatacyjne
  • Do 80% mniejsze zużycie energii przy renowacjach instalacji
  • Do 58% oszczędności energii w przewodach przesyłowych dzięki lokalnemu układowi dystrybucji ciepła

Stacje mieszkaniowe Uponor to przyszłość energooszczędnego wytwarzania ciepłej wody użytkowej i dystrybucji ciepła w budynkach.

MK Instalacje wykorzystuję tylko najwyższej jakości produkty. Sprawdź ofertę