Blog

Pompa Ciepła Atlantic Alfea Extensa Ai DUO 8 R32 A+++

Extensa Ai DUO 8 R32
Pompa Ciepła Split Extensa Ai DUO R32 A+++

NOWOŚĆ 2020, Pompa Ciepła Powietrze Woda Split z ekologicznym czynnikiem R32

Po długim oczekiwaniu do oferty firmy Atlantic dołączyła innowacyjna seria Pomp Ciepła bazujących na czynnik R32. Panująca pandemia COVID19 długo kazała nam na nią czekać, ale się udało.

Od Października rozpoczeliśmy montaże nowych jednostek, które zastąpiły wcześniejsze modele Pomp Ciepła Atlantic Extensa bazujace na czynniku R410A

Nowa seria Pomp Ciepła Atlantic zyskała w nazwie nazwę czynnika R32 oraz nowy wygląd jednostki wewnętrznej i zawnętrznej. 

Co najważniejsze klasa energetyczna nowej serii to A+++ dla 35stC i A++ dla 55stC. Zmiana ta spowodowała, że w ramach programu „Czyste Powietrze” możemy otrzymać 45% dofinansowania za wymianę starego źródła Ciepła na Powietrzną Pompę Ciepła

Poza tymi zmianami nastała rewolucja. Atlantic wraz z Fujitsu dostarczył wyjątkowo cichy agregat – poziom szumów spadł o 12dB!!! Dodatkowo Pompa zyskała tryb cichy, który w przypadku braku dużego zapotrzebowania na ciepło ogranicza moc maksymalną jednostki zewnętrznej w godzinach nocnych.

efektywność pomp ciepła infografika

Sama jednostka zewnętrzna poza zmianą obudowy, została stworzona od zera. Producent oddaje nam agregat wyposażony w nowoczesny kompresor TwinRotary i większy wymiennik ciepła – parownik. Dzięki optymalizacji układu chłodniczego, zmniejszona została również ilość czynnika chłodniczego do zaledwie 1,04kG dla Pompy Ciepła o mocy 8kW. 

Dla wszystkich sceptyków marki, sugeruję sprawdzić ile gazu jest w innych urządzeniach, w przypadku awarii układu chłodniczego, im mniej gazu, tym mniejsze straty dla środowiska i portfela nabywcy.

Budowa jednostki wewnętrzje z zasobnikiem CWU 190L

rodzaje pomp ciepła

Budowa Agregatu zewnętrznego Fujitsu R32 Twin Rotary