Fotowoltaika

Fotowoltaika – sposób na ograniczenie domowych rachunków

Fotowoltaika - Moja energia ze słońca

 

Prąd ze słońca, zwrot inwestycji do 7 Lat

Zastanawiasz się jak obniżyć swoje rachunki za „prąd”, wszystkich przeraża perspektywa nadchodzących podwyżek cen energii elektrycznej, a bez niej ciężko wyobrazić sobie nasze życie.

Proponujemy ograniczyć rachunki do możliwego minimum i zostać Prosumentem. Kto to taki? To każdy, kto zdecydował się produkować energię elektryczną z OZE na własne potrzeby, a jej niewykorzystaną część magazynuje w sieci dostawcy. Co więcej za usługę magazynowania zapłacimy również prądem, dostawca potrąci nam 20% oddanej energii za jej przechowanie (30% jeśli nasza instalacja przewyższy 10kW)

 

Każdy dom może być elektrownią

Klienci często zadają sobie pytanie, czy mnie na to stać, kiedy to się zwróci, itd…  Odpowiedź zależy od naszego podejścia do rachunków i zobowiązań. Najprostsza opcja finansowania mikro elektrowni, to pożyczka gotówkowa lub kredyt celowy. Mozna skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez banki na ten cel lub z jednogo z rządowych programów. Polecamy przeanalizować swoje wydatki na energię i zamienić je na ratę kredytu. Państwa zysk jest prosty, pomimo wzrostu cen prądu rata pożyczki zostanie stała, a pewnego dnia spłacone zobowiązania pozwolą oszczędzać. Producenci instalacji fotowoltaicznych zapewniają 80% sprawności instalacji po 25 Latach. Średni czas zwrotu inwestycji wykonywanych przez naszą firmę to 6,5 roku.

4 komentarze

 • r32

  zastanawiam się po co ta strona ,skoro nic konkretnego z niej się dowiedzieć nie można ,a interesują mnie szczegółowe zagadnienia
  techniczne i eksploatacyjne pompy ciepła oraz votowoltaiki .. pozdrawiam

  • admin

   Witam, jesteśmy firmą zajmującą się instalacją fotowoltaiki i pomp ciepła, a nie pseudo eksperckim blogiem opowiadajacym o mitach, wadach i zaletach. Montujemy 2-3 Pompy ciepła tygodniowo dzięki czemu rośnie ilosć zadowolonych klientów. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowań – mamy człowieka który może załatwić wszelkie formalności. Jeśli ma Pan jakieś pytania zapraszam do wypełnienia formularza kontaktowego. W miarę wolnego czasu na stronie pojawiać się będą kolejne artykuły.
   Najczęstszym pytaniem przy pompach ciepła jest – ile to weźmie prądu. Jeśłi szuka Pan takiej informacji, nalezy policzyć straty energetyczne budynku, co da nam konkretną ilosć kWh mocy cieplnej. Tą wartosć dzielimy przez średnioroczną sprawność urządzenia – SCOP i otrzymujemy przybliżone zużycie energii. W ptraktyce zużycie energii pomp ciepła w przeliczeniu na złotówki jest porównywalne do kosztów ogrzewania węglowego. Przy wymianie instalacji na niskotemperaturową, koszty spadają o około 20%.

 • r32

  Nieco informacji na temat pompy ciepła Atlantic ,można znaleźć w dzisiaj /piątkowym wydaniu/ Expresu łódzkiego , dotyczy to Pana firmy,
  można zatem to odebrać tak ,że liczy się Firma w branży i jest godna zaufania. Uwagę moją zwróciła treść dotycząca dolnej granicy ,chodzi o temp.na zewnątrz -25,jak exscelia tri duo sobie radzi z tą temperaturą ,ktoś powie u nas nie ma takich temperatur zimą -jak to niema? czy nikt nie pamięta gdy kilkadziesiąt lat temu temperatury były po -30stopni i niżej, a do tego awaria linii energetycznej ,i co wtedy czynić.Bądzmi czujni,bo obecnie jest pogoda dynamicznie zmieniająca się z dnia na dzień i nie jest wykluczone ,że któregoś dnia czy nocy nie doświadczymy tak niskich temperatur w okresie od jesieni do wiosny ,ktoś powie po co się martwic na zapas, można zainstalować fotowoltaikę,a jak ona nie wydoła to wiatrak ,a jak on nie wydoła to kominek z płaszcm wodnym ,dalej kuchnia kaflowa ,piec kaflowy ,lub kominek z Iwony ,a na końcu ”koza”.Chodzi o to aby nie używać grzałek wspomagających,co jest nonsensem…, tak się mnie wydaje .Pytanie mam takie ,czy pompa ciepla atlantic ,któryś wybrany model jest w stanie podgrzać wodę w zbiorniku/zasobniku i ogrzać budynek przy najniższych temperaturach bez używania grzałki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *