Instalacje wody ciepłej i zimnej

Wykonujemy instalacje wody użytkowej z możliwością ewentualnej dalszej rozbudowy  w taki sposób, aby ich funkcjonalność podnosiła standard życia codziennego mieszkańców obiektu. Projektujemy i wykonujemy:

 

  • instalacje zimnej wody użytkowej

  • instalacje CWU

  • instalacje z hydroforem

  • instalacje wodne z pompą ciepła

  • kanalizacyjne lokalowe i posadzkowe

 

Czym jest instalacja CWU?

Skrót CWU (lub c.w.u.) oznacza ciepłą wodę użytkową. Instalacja CWU jest więc instalacją ciepłej wody użytkowej. Taki rodzaj instalacji zasila budynek w wodę, którą w zgodzie z prawem możemy określić mianem wody ciepłej. Woda z instalacji CWU musi spełniać normy wody pitnej i być odpowiednia do wykorzystania w celach użytkowych a jej temperatura powinna wynosić 55-60°C z jednoczesną możliwością podniesienia tej temperatury do 70°C celem przeprowadzenia dezynfekcji termicznej. Woda w takiej instalacji przepływa przez wymiennik ciepła – na przykład podgrzewacz CWU, bojler, naczynie wyrównawcze lub też po prostu wymiennik CWU. Woda z wymiennika odprowadzana jest dalej do kranów w budynku.

MK Instalacje – montaż i projektowanie instalacji wodnej z pompą ciepła

W przypadku instalacji wodnej z pompą ciepła, woda jest ogrzewana w wymienniku ciepłej wody użytkowej, który z kolei zasilany jest ciepłem pochodzącym z pompy ciepła. Jeżeli odpowiednio dopasujemy moc pompy do zapotrzebowania energetycznego budynku, to ten rodzaj instalacji wodnej może okazać się niezwykle przyjazny dla portfela! Tego typu instalacje powinny być wykonywane przez certyfikowanego montera – dlatego zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane montażem!

Instalacje Wod-Kan

 

Instalacja z hydroforem – czym jest hydrofor?

Instalacja z hydroforem stosowana jest najczęściej w obiektach budowlanych niemających stałego dostępu do sieci wody miejskiej. W takim wypadku woda najczęściej pobierana jest ze studni głębinowej. Częstym problemem takiego rozwiązania jest zbyt niskie ciśnienie wody w kranie – dlatego właśnie stosowany jest hydrofor. Hydrofor jest urządzeniem pozwalającym na utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wody użytkowej w kranie.

MK Instalacje – projektowanie i montaż instalacji wody użytkowej

 

Woda użytkowa dostarczana jest ze źródła zewnętrznego – w większości przypadków z sieci wodociągowej. W dalszej kolejności rozprowadzana jest poprzez system orurowania w budynku. Dobrze wykonany projekt instalacji wody ciepłej i zimnej powinien przewidywać dostarczenie jej nie tylko do kranu w łazience czy kuchni, ale również do miejsc, w których będą z niej korzystać urządzenia gospodarstwa domowego takie jak pralka czy zmywarka. Kolejnym istotnym aspektem, o którym należy pamiętać przy projektowaniu instalacji wody użytkowej, jest wygoda życia codziennego mieszkańców. Dlatego warto zlokalizować dodatkowe złącza w miejscach takich jak garaż czy ogród – to drobne detale projektu, których uwzględnienie przez długie lata będzie wpływać na wygodę codziennego mieszkania!

 

Skontaktuj się z nami