Instalacje kanalizacyjne podposadzkowe

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest jednym z najważniejszych systemów w każdym domu lub budynku. Powinna zostać wykonana z należytą dbałością o szczegóły oraz starannością tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii. W ramach oferty nasza firma MK Instalacje zajmuje się fachowym podłączaniem systemów wodno-kanalizacyjnych, zarówno w domach, jak i budynkach firmowych, czy użyteczności publicznej. 

Kanalizacja podposadzkowa 

Montaż kanalizacji podposadzkowej należy zaplanować już na etapie murowania fundamentów. Nie da się ukryć, że ułożenie poszczególnych rur, wchodzących w skład kanalizacji podposadzkowej, jest kluczową czynnością, ponieważ to od tego zależeć będzie w przyszłości funkcjonalność instalacji sanitarnej. Spore znaczenie ma w tym przypadku technologia oraz zachowanie odpowiednich spadków. Nasza firma MK Instalacje zajmuje się fachowym i rzetelnym montażem kanalizacji podposadzkowych. Decydując się na współpracę z nami, masz pewność, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasze prace zostaną przeprowadzone dokładnie i na wysokim poziomie.

Kanalizacja podposadzkowa – montaż

Po wymurowaniu ścian fundamentowych, zasypaniu wykopu piaskiem i dokładnym ubiciu go, przystępujemy do wykonywania prac montażu instalacji kanalizacyjnych podposadzkowych. Pierwszym krokiem jest ułożenie rur PCV oraz wytyczenie torów kanalizacyjnych, które muszą przebiegać zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem. Każda rura, będąca częścią instalacji kanalizacyjnej podposadzkowej musi mieć odpowiedni spadek.  Warto zwrócić uwagę na doprowadzenie poszczególnych rur. Należy odpowiednio rozłożyć je w miejscu, w którym będzie znajdowała się docelowo kuchnia oraz łazienka, czy toaleta.  Do prac wykorzystujemy wysokojakościowe rury oraz akcesoria, dzięki którym można je odpowiednio połączyć. Wszystkie materiały kupujemy zgodnie z zapotrzebowaniem. Zapoznajemy się wcześniej z projektem kanalizacji, jaki został przygotowany dla danego budynku. Po ułożeniu kanalizacji zasypywana jest ona piaskiem a później ubita . Po tych czynnościach można wylewać chudy beton.

Na co zwrócić uwagę?

Montując instalacje kanalizacyjne podposadzkowe, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim musi zostać poprawnie przygotowany projekt budowy domu, który będzie uwzględniać dostęp do kanalizacji. Należy pamiętać, że do kanalizacji zostaną podłączone sprzęty sanitarne. Na tym etapie trzeba rozważnie zaplanować ich ilość, a także położenie. Do urządzeń tych zaliczyć można, między innymi: umywalki, wanny, prysznice, zlewy, instalacje uzdatniania lub zmiękczania wody, wpusty podłogowe, odpływy liniowe itp. Nasza firma MK Instalacje dba również o to, aby kanalizacja podposadzkowa była wykonana w jak najprostszy sposób. Aby ograniczyć maksymalną ilość rur, złamań i wszelkich komplikacji systemu, które mogłyby w przyszłości doprowadzić do awarii. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług.

Skontaktuj się z nami